נטורולוגיה

נטורולוגיה

נטורולוגיה משמעותה תורת הטבע. הכוונה למקומו הטבעי הבריא של האדם בסביבתו. סביבה חיצונית כמו אויר, מים, חום וקור, מזון, צמחיה, בעלי חיים, חד תאיים, חומרים קרינות. והסביבה הפנימית כמו נשימה, עיכול ספיגה והובלה, איכות נוזלי הגוף, חילוף החומרים, תפקוד תאים רקמות ואיברים, תפקוד מערכות העצבים הדם ההורמונים וכד', מצב הרוח והנפש.

הנטורולוגיה חוקרת ומגלה את תנאי החיים המיטביים לאדם שיאפשרו מעבר ממצב של תפקוד לקוי, של חולי – למצב של ריפוי פנימי עמוק, התחדשות וחזרה לבריאות תקינה ויציבה.

הנטורולוגיה היא תורת חוקי הטבע והשפעתם עלינו. זו הגישה המדעית השיטתית המבוססת עובדות ומחקרים לריפוי מחלות ולבריאות, בדרך טבעית, בתזונה  ובאורך חיים בריא. תהליך הריפוי שהגוף מבצע מבוסס על התאמה בין תפיסה הבנה ואמונות בתחום הבריאות, המובילות להתנהגות של המטופל התלמיד, – ובין ידע ועובדות מדעיות של פזיולוגית גוף האדם, אליהם נחשף ואותן לומד ומיישם התלמיד המטופל.

אנשים רבים בארץ בארצות הברית ובארצות אחרות, החלימו ממחלות פנימיות גם קשות וכרוניות, וחזרו לבריאות וכושר מלאים, כשלמדו נטורולוגיה ויישמו את עקרונותיה עם הדרכה וליווי מתאימים. הנטורולוגיה מאפשרת שימוש מושכל בידע והבנה מדעייים, על ידי ארגונם והצגתם באופן בהיר מובן מקיף ושימושי. נטורולוגיה מתארת שימוש מתאים לבריאות האדם, לפי חוקי הטבע ב: אויר, מים, מזון, מנוחה (גם פיזיולוגית), שינה, פעילות גופנית, תנועה טבעית, סדר יום, חומרים, קרינות, רגשות, מחשבות, דמיון, אמונות, יחסים, עבודה, פנאי, הומור, אנרגיות, יצירה, הגשמת חלומות. בכל תחום נאספים מיטב הידע הנסיון והמחקרים, ומקבלים מובן במסגרת הבנות וידיעות היסוד של גישה מדעית טבעית כוללנית זו. ידע ניסיון אלו מאורגנים כך שיוכלו להיות מובנים ואפשריים ליישום עבור רוב האנשים, במסגרת תכנית הוראה הדרכה וליווי המקנה לימוד תאורטי וחוויתי מעמיק. תהליך זה מוביל את האדם לקראת יכולתו להיות הרופא של עצמו.

סגירת תפריט